Strona: Wymieńmy się tym co najlepsze / Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Wymieńmy się tym co najlepsze

Każda z trzech Politechnik tworzących Politechniczną Sieć VIA CARPATIA jest ważnym ośrodkiem akademickim w regionie i pełni istotną rolę w systemie edukacyjnym. Stałe podnoszenie jakości kształcenia, doskonalenie umiejętności zawodowych nauczycieli akademickich i czerpanie doświadczeń z innych uczelni jest kluczowe dla dalszego dynamicznego rozwoju regionalnej społeczności.

Niezbędnym dla tego celu staje się utworzenie międzyuczelnianego, wielopoziomowego systemu, który umożliwi uczelniom wymianę swoich zasobów oraz przenikanie potencjałów w zakresie procesu dydaktycznego.

Wzajemne korzystanie z dobrodziejstw sąsiadujących ze sobą uczelni, mających zbliżone cele dydaktyczne, zdecydowanie podniesie jakość kształcenia, a także zgodnie z ideą, że misją Uczelni jest służyć społeczeństwu, wpłynie na rozwój Polski Wschodniej. Stąd celem tego działania jest między innymi organizacja wizyt studyjnych studentów i nauczycieli w ramach trzech Politechnik.