Celem działania jest kontynuowanie programu dodatkowych zajęć wyrównawczych (nieobjętych programem studiów) w perspektywie trzech kolejnych lat, jak też objęcie tym działaniem młodzieży najbardziej narażonej na skutki pandemii Covid-19, które szczególnie dotknęły uczniów z regionów Polski Wschodniej. Skutkować ma zminimalizowaniem strat, jakie pandemia zrodziła wśród młodzieży kształcącej się w szkołach ponadpodstawowych.
Program zakłada merytoryczne wsparcie studentów z przedmiotów, które na studiach stanowią kontynuację szkoły ponadpodstawowej, w szczególności z zakresu matematyki, fizyki, chemii lub innych przedmiotów kierunkowych.
Na uczelniach technicznych odpowiednie przygotowanie z przedmiotów ścisłych odgrywa ogromną rolę w kształceniu na poziomie akademickim oraz w zdobywaniu wiedzy i umiejętności technicznych, a niewystarczający poziom wiedzy wyniesionej ze szkoły ponadpodstawowej bywa często przyczyną niepowodzenia na studiach. Uzupełnienie tej wiedzy, poprzez organizację dodatkowych zajęć wyrównawczych, umożliwi osobom przyjętym na studia kontynuowanie kształcenia i ukończenie studiów. Kontynuacja programu dodatkowych zajęć wyrównawczych ma szczególne znaczenie dla uczelni – Politechnik z regionów Polski Wschodniej, gdzie rodzin nie stać na zajęcia płatne dla uczniów ze względu na swoją sytuację ekonomiczną. Działanie to pozwoli na zwiększenie poziomu wykształcenia społeczeństwa w Polsce Wschodniej.
X