Strona: Europa Systems w Rzeszów Design Factory / Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Europa Systems w Rzeszów Design Factory

2024-04-27

Ponad 60 studentów z pierwszych i drugich lat kierunku Automatyka i Robotyka uczestniczyło w spotkaniu z przedstawicielami firmy Europa Systems, które odbyło się 22 kwietnia 2024 roku w Rzeszów Design Factory. Wydarzenie to, zorganizowane przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz Rzeszów Design Factory, miało na celu zapoznanie studentów z nową specjalnością „Automatyzacja Systemów Wytwarzania i Intralogistyki” na Politechnice Rzeszowskiej.

Podczas spotkania Tomasz Żabiński, Wiceprezes Europa Systems Rzeszów, Tomasz Zając, Kierownik Działu Automatyki, Wojciech Bielewicz, Kierownik Projektów w Automatyce, a także Dorota Krymska-Filip i Justyna Raczak z działu HR, przedstawili misję i kluczowe projekty swojej firmy. Prelegenci szczegółowo omówili, w jaki sposób nowa specjalność na PRz będzie wspierana przez Europa Systems, podkreślając znaczenie praktycznego podejścia do edukacji inżynierskiej.

Spotkanie podkreśliło znaczenie bezpośredniej współpracy pomiędzy sektorem przemysłowym a akademickim, wskazując na potrzeby rynku pracy, które nowa specjalność ma za zadanie zaspokoić. Wymiana doświadczeń i planowane inicjatywy mają na celu przygotowanie studentów do efektywnego wdrażania innowacji oraz rozwiązywania realnych problemów technicznych w przemyśle.

Dziękujemy za wizytę i liczymy na owocną dalszą współpracę w niedalekiej przyszłości