Strona: Powrót zajęć dla uczniów szkół średnich na WEiI / Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Powrót zajęć dla uczniów szkół średnich na WEiI

2023-10-08
, red.  Mirosław Mazurek, Paweł Kuraś

W dniu 27 września 2023 roku odbyły się pierwsze po wakacjach na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki zajęcia dla uczniów szkół średnich prowadzone przez nauczycieli tego Wydziału. Wydział realizuje zajęcia w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - działanie 1 „Z technikum na Politechniki”. W dniach 27 września i 4 października 2023 r. uczniowie klasy 2 d IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie uczestniczyli w odbywających się tym razem z Zakładzie Systemów Złożonych (budynek F)  laboratoriach z podstaw kryptografii i ochrony danych. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach, w których łącznie uczestniczyło blisko 30 osób. Warsztaty cieszyły dużym zainteresowaniem uczniów. Kolejne zajęcia w ramach tego projektu odbędą się w 13 października 2023 roku.