Strona: Samsung Polska i wykład na temat sieci 5G w ramach RDF i AIP / Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Samsung Polska i wykład na temat sieci 5G w ramach RDF i AIP

2024-04-11
Powitanie uczestników przez Rektora PRz

10 kwietnia 2024 r., w ramach inicjatywy Rzeszów Design Factory przy Politechnice Rzeszowskiej, odbyło się inauguracyjne spotkanie z przedstawicielami Samsung Polska. Spotkanie to było pierwszym z serii, mających na celu zacieśnienie współpracy między środowiskiem akademickim a biznesem. Po przywitaniu obecnych przez JM Rektora PRz prof. Piotra Koszelnika, głównym tematem dyskusji była "Ewolucja sieci komórkowych 4G oraz 5G", skupiając się na aspektach technicznych i innowacyjnych rozwiązaniach wprowadzanych przez Samsung Research oraz Samsung Electronics. Po prezentacji odbyła się sesja Q&A w Rzeszów Design Factory, gdzie studenci mieli okazję zadawać szczegółowe pytania dotyczące przyszłości technologii komunikacyjnych, a także dowiedzieć się na temat perspektyw rozwoju kariery w firmie Samsung oraz całej branży telekomunikacyjnej.

Wykład okazał się olbrzymim sukcesem i zgromadził blisko 350 słuchaczy w postaci studentów głównie telekomunikacji, elektroniki, informatyki oraz inżynierii i analizy danych (także oczywiście wielu innych kierunków) - bardzo wszystkim dziękujemy za obecność, a także przedstawicielom ekipie firmy Samsung w składzie:

• Paweł Słupski - główny prelegent
  • Piotr Łopatecki
  • Weronika Dołęga-Kozierowska
  • Jakub Szumiata

za inspirujące studentów treści i bardzo długie dyskusje w korytarzach RDF!  Oczywiście podziękowania także dla biura i dyrektora Centrum Transferu Technologii za koordynację i stały kontakt z firmą Samsung Polska na wszystkich etapach wydarzenia.

Dosłownie za chwilę powracamy z kolejną inicjatywą, która odbędzie się w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości w ramach projektu Rzeszów Design Factory.