Strona: Wizyta APTIV w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz Rzeszów Design Factory / Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

2024-06-20
, red.  Paweł Kuraś, Ewelina Nycz-Pado

W dniu 17 czerwca 2024 roku w Politechnice Rzeszowskiej gościliśmy delegację z firmy Aptiv Services Poland S.A. z Krakowa, wiodącego producenta systemów związanych z aktywnym bezpieczeństwem w pojazdach samochodowych. Centrum Techniczne w Krakowie jest obecnie największym na świecie centrum badawczo-rozwojowym firmy Aptiv , która skupia się na czynieniu mobilności bezpieczniejszą, bardziej ekologiczną i lepiej połączoną w rozwiązania umożliwiające bardziej zrównoważoną przyszłość mobilności. Firma od kilku lat wspiera uczelnie poprzez dostarczenie nowoczesnego sprzętu do laboratorium czy wyposażenie pracowni komputerowych w meble biurowe.

Przedstawiciele firmy mogli zobaczyć potencjał naukowo-badawczy Politechniki jak również porozmawiać bezpośrednio przy stanowiskach laboratoryjnych o bieżących problemach jak i ciekawostakch innowacyjnych.

Omówione zostały wspólnie realizowane przedsięwzięcia oraz podjęto dalsze kroki w celu znalezienia skutecznych rozwiązań. Pojawiły się na horyzoncie pierwsze projekty, które mogą być realizowane nie tylko wspólnie z Politechniką, ale mamy nadzieje, ze będzie to międzynarodowa współpraca z innymi uniwersytetami w sieci SUGAR.

Wspólne rozmowy oraz wymiana doświadczeń zapoczątkowała nowe pomysły na przyszłość.