Strona: Konferencja Kół Naukowych w ramach Politechnicznej Sieci Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego / Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

2023-06-22
, red.  Bartosz Tyrybus

W dniach 31.05-2.06 odbyła się na Politechnice Rzeszowskiej druga edycja Konferencji Kół Naukowych w ramach Politechnicznej Sieci Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wzięli w niej udział studenci i opiekunowie 15 kół naukowych z Politechnik Białostockiej, Lubelskiej Rzeszowskiej.

Oficjalne otwarcie, którego dokonał Prorektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp miało miejsce 1.06 w sali V2. Następnie każde z kół zaprezentowało swoją działalność i artykuł naukowy przygotowany na Konferencję. W czasie przerwy uczestnicy mieli okazję do zobaczenia stoisk kół naukowych z Politechniki Rzeszowskiej.

Po południu goście mieli okazję odkryć uroki Rzeszowa podczas spaceru prowadzonego przez studentów PRz. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne. Atmosfera była fantastyczna i sprzyjała nawiązywaniu nowych przyjaźni.

Następnego dnia uczestnicy odwiedzili fascynujące "Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz" w Jasionce. Była to okazja poznać wiele ciekawych zagadnień związanych z szeroko pojętą nauką i technologią. Później odbyło się oficjalne zakończenie Konferencji z wręczeniem certyfikatów uczestnictwa.

Nasze spotkanie było pełne inspiracji, zdobywania wiedzy i nawiązywania połączeń. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie w przyszłości !