Strona: WBMiL kontynuuje zajęcia dla uczniów szkół średnich / Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

WBMiL kontynuuje zajęcia dla uczniów szkół średnich

2023-04-17
, red.  Kamil Sidor

W dniu 14 kwietnia 2023 roku odbył się kolejny na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa wykład dla uczniów szkół średnich. Zrealizowany on został w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – działanie 1  „Z technikum na Politechniki”. Celem tego działania jest uściślenie współpracy uczelni z regionalnymi szkołami ponadpodstawowymi, w szczególności technikami, w ramach Zintegrowanej Strategii Umiejętności.

Wykład pt. Spawanie  - sztuka łączenia metali poprowadziła dr inż. Magdalena Radoń. W zajęciach uczestniczyła liczna grupa uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie. Wykład wzbudził duże zainteresowanie uczniów. Kolejne zajęcia w ramach tego projektu odbędą się w dniach 20 i 21 kwietnia 2023 roku.

Andrzej Pacana