Strona: Wykłady na WBMiL dla szkół średnich – Politechniczna Sieć VIA CARPATIA 03.03.2023 / Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

2023-03-13
, red.  Kamil Sidor

W piątek 3 marca 2023 roku na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zaprezentowana została bardzo interesująca oferta wykładów dla uczniów szkół średnich w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - działanie „Z technikum na Politechniki”.

Tematyka wykładów była następująca:

• Kolektory słoneczne? Przecież tu nie Afryka – dr inż. Mariusz Szewczyk,
  • Skanowanie i druk 3D w technice motoryzacyjnej – dr inż. Mirosław Jakubowski,
  • Biologia w służbie nauki - algorytmy genetyczne w wybranych problemach zarządzania i inżynierii produkcji – dr inż. Marcin Olech.

Z oferty skorzystali uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Samochodowych z Rzeszowa. Wykłady cieszyły dużym zainteresowaniem uczniów.