Strona: Ostatnie zajęcia dla uczniów szkół średnich na WBMiL w 2023 roku / Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Ostatnie zajęcia dla uczniów szkół średnich na WBMiL w 2023 roku

2023-12-04
, red.  Andrzej Pacana

W dniu 1 grudnia 2023 roku odbyły się ostatnie w tym roku kalendarzowym na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa wykłady dla uczniów szkół średnich prowadzone przez nauczycieli tego Wydziału. Zrealizowane one zostały w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - działanie „Z technikum na Politechniki”.

Tego dnia wykłady poprowadzili:

• dr inż. Mariusz Szewczyk, prof. uczelni nt. Energetyka jądrowa jako bezpieczna i niskoemisyjna technologia energetyczna.
  • dr inż. Mariusz Szewczyk, prof. uczelni nt. Dlaczego energia promieniowania słonecznego jest dla energetyki najważniejsza?
  • dr inż. Paweł Turek nt. Inżynieria rekonstrukcyjna, od modelu fizycznego do modelu cyfrowego..

W zajęciach uczestniczyli uczniowie szkół: VIII LO z Rzeszowa, Liceum Sióstr Pijarek, IX Liceum Dwujęzyczne w Rzeszowie oraz ZS Elektronicznych z Rzeszowa.

Wszystkie wykłady cieszyły dużym zainteresowaniem uczniów. Kolejne zajęcia w ramach tego projektu planowane są na  styczeń 2024 roku.