Strona: Zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu / Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

2023-03-01
, red.  Jakub Wojturski
Uczniowie podczas zajęć

W dniu 24 lutego 2023 odbyły się kolejne zajęcia w ramach zadania „Politechniczna Sieć Via Carpatia im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego” (Działanie 1 „Z technikum na politechniki”). W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu kształcący się w zawodzie „Technik elektronik”. Zajęcia pt. „Podstawy pomiarów na oscyloskopie cyfrowym” przygotował i prowadził dr inż. Jakub Wojturski z Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych Politechniki Rzeszowskiej. Uczniowie zapoznali się między innymi z prawidłowym przygotowaniem oscyloskopu cyfrowego do pracy oraz metodyką wyznaczania parametrów napięciowych i czasowych sygnałów okresowych. Przeprowadzili pomiary za pomocą linii siatki, kursorów, pomiary automatyczne oraz z wykorzystaniem programowej obsługi oscyloskopu.