Strona: Zajęcia na WBMiL dla uczniów szkół średnich - Politechniczna Sieć VIA CARPATIA / Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

Zajęcia na WBMiL dla uczniów szkół średnich - Politechniczna Sieć VIA CARPATIA

2023-04-03
, red.  Kamil Sidor

W piątek 31 marca 2023 roku na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa odbyły się kolejne, bezpłatne zajęcia dla uczniów szkół średnich w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – działanie 1 „Z technikum na Politechniki”.

Tym razem w trakcie zajęć poszukiwano odpowiedzi na pytanie: do czego służy inżynierowi komputer? Systemy CAX w projektowaniu i wytwarzaniu wyrobów.

Zajęcia prowadzone były przez dr inż. Roberta Ostrowskiego. Z oferty skorzystali uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych oraz Zespołu Szkół Technicznych z Rzeszowa.

Andrzej Pacana